ترمیم بیدخوردگی چگونه انجام می شود

بیدخوردگی قالی

ترمیم بیدخوردگی فرش:

آیا برای شما پیش آمده است که فرش شما بید خوردگی داشته باشد، ترمیم بیدخوردگی فرش توسط قالیشویان انجام می شود. بید خود حشره ای است که می تواند هر نوع فرش دستباف و ماشینی و گران قیمت را به سوی نابودی ببرد. یکی از بزرگترین آسیب هایی که یک فرش ممکن است با ان روبرو شود بید زدگی یا بید خوردگی است و اینگونه بگویم که مواظب فرش های دست باف خود باشید زیرا برخی از آن ها در صورتی که بید خورده شوند ممکن است ترمیم نشوند. ترمیم بید خوردگی هر نوع فرشی را به یک فرد ماهر بسپارید و حتی با قالیشویی در این باره می توانید مشورت کنید.

بیدخوردگی فرش:

حشره بید که خسارات زیادی را به انسان ها وارد می کند را همه می شناسند اما حمله بیدها به فرش های قیمتی خسارتی است جبران ناپذیر. البته بید ها به هر نوع فرش ماشینی و دست باف و ابریشمی حمله می کنند اما باید شما از این موضوع اطلاع داشته باشید فرش های دست بافی که از جنس نخ های ایریشمی هستند به ندرت دچار بید خوردگی می شوند.

در صورت داشتن بیدخوردگی در فرش شما می توانید با دستان توانمند یک اوستاکار فرش ترمیم بیدخوردگی فرش خود را مشاهده کرده و فرش به بهترین نحو ترمیم می شود. ترمیم بیدخوردگی فرش خود را به قالیشویی الهیه بسپارید و نگران هیچ چیز نباشید. استادان این فن برای شما بهترین کار را انجام می دهند.

بید خوردگی و فرش های پشمی:

یک نوع از الیافی که در هر نوع فرشی بکار می رود الیاف پشمی است . معمولا بیدها از کراتین که یک نوع پروتئین است تغذیه می کنند که این نوع پروتئین در فرش های ماشینی که از جنس پشم نیستند وجود ندارد اما فرش های دستباف که در برخی از آنها پشم بکار می رود مستعد حمله حشره بید هستند.

حشره بید دارای سایز بسیار کوچکی است بنابراین با چشم کمتر دیده می شود این حشره زرد رنگ است و خسارات زیادی را به فرش ها وارد می کند اما واقعا در این مورد جای نگرانی نیست، قالی شویی الهیه به گونه ای ترمیم بیدخوردگی فرش را برای شما انجام می دهدکه هیچ گونه جای بید زدگی در فرش دیده نمی شود، با ما در قالی شوییالهیه همراه باشید تا خدماتی که برای ترمیم بیدخوردگی فرش انجام می شود را از نزدیک مشاهده کرده و با خیال راحت فرش خود را به قالی شویی الهیه بسپارید.

روش هایی برای جلوگیری از بیدخوردگی

روش های زیادی وجود دارد که از بیدخوردگی فرش های دست باف می توان جلوگیری کرد، استفاده از جاروبرقی برای اینکه تمامی خاک و گرد و غبار درون پرزهای قالی را بیرون بکشید ، زیرا اگر قالی دارای گرد و غبار باشد بید ها درون تارهای قالی لانه کرده و شروع می کنند به تخریب قالی ، بنابراین هر هفته شما باید با مکش جارو برقی تمامی پرزهای قالی را تمیز کنید. استفاده از حشره کش و نفتالین نیز از مواردی است که برای جلوگیری از بیدخوردگی استفاده می شود.

یکی از خدماتی که در قالیشویی الهیه صورت می گیرد،ترمیم بیدخوردگی فرش های بید زده و آسیب دیده است. بید خوردگی شاید بر روی قالی، زیر قالی و پشت یا هر دو طرف قالی باشد. به شکلی که تارها و گره ها و پرزها کاملا از بین رفته باشد.

در قالیشویی الهیه اگر قالی شما با ارزش و نفیس و یا دست باف باشد ، هر پرزی که بیدخورده باشد را بیرون نمی اورند بلکه تنها سعی این است که انها را به شکلی مرتب کنند که از ارزش قالی کاسته نشود سپس ترمیم بیدخوردگی را به شکلی انجام می دهند که فرش را به پشت انداخته و زیر ان را یک کاسه قرار داده و از خامه خود قرش برای ترمیم استفاده می کنند. هم چنین رنگها را مطابقت داده و گره به گره کار را انجام می دهند.

خدمات قالیشویی الهیه:

قالیشویی الهیه با استفاده از بهترین ها برای شما تمامی خدمات مربوط به شستن هر نوع قالی و ترمیم بیدخوردگی فرش های دستباف و قیمتی را انجام می دهد.

شما می توانید با یک تماس به سرعت کارشناسان فرش ما را نزد خود فرا بخوانید و هر نوع سوال و مشورتی درباره ترمیم بیدخوردگی فرش نفیس خود دارید از آنها بپرسید. ما شعبه هایی در شمال تهران و شمیرانات داریم که در اسرع وقت در خدمت شما هستند.

کارشناسان فرش و استادکاران می توانند از فرش شما مراقبت کرده و به شکلی قالی شما را به شما تحویل دهند که از ترمیم عالی آن شگفت زده خواهید شد. این استادکاران ترمیم بیخوردگی را به دو روش معمول قالیشویان انجام می دهند یک روش که به صورت قلاب رو و روش دیگر به صورت قلاب پشت است. این دو روش در بین قالیشویان بسیار رایج هستند و از دیرباز در ایران برای ترمیم بیدخوردگی از این دو روش استفاده می کرده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *